Jak získat odvahu ke změně

Dlouho jsem s tím bojovala, snažila jsem se být normální, zapadnout, dělat to, co se ode mne očekávalo.

Pak jsem přišla na to, že je to blbost. Ať jsem se dělala, co jsem dělala, stejně mi bylo blbě. Největší poznatek: Hrát hru, jen aby se člověk zavděčil, stejně přijetí nepřinese. Akorát to bere energii.

A tak jsem si přiznala, že jsem mimoň. Že stejná jako ostatní nebudu a že mi nestojí za to, abych se snažila zapadnout. A ulevilo se mi. Ani netušíte jak. Jako by si odpadly řetězy z nohou a já mohla najednou lítat.

Akorát to nebylo takhle snadný – říct si: „No, Hanko, jsi mimoň, je to v pořádku.“ Byla to hustá cesta poznávání sebe, hledání odvahy se vzepřít, přeměňování života.

Vykročit ze zajetých kolejí

Mám moc ráda citát německého psychiatra Nossrata Peseschkiana:

“ Ten, kdo chce mít něco, co ještě nikdy neměl, bude muset udělat něco, co ještě nikdy neudělal.“

Foto: bertvthul z Pixabay

Když chcete prozkoumat les, je potřeba sejít z cesty. Se životem je to stejné. A tak jsem vykročila a udělala něco, co jsem ještě nikdy neudělala –  vzepřela se:

  • tomu, co říkají ostatní,
  • tomu, co jsem měla zafixované, že je „správně“ – tak jak jsem si to přivlastnila, okopírovala – z rodiny, společnosti, školy, televize … (tomu v podvědomí),
  • a nakonec i tomu, že se na mě budou divně koukat.

Kdybych to tenkrát neudělala, nejspíš bych pořád byla silný astmatik, který bez inhalátoru ven nevyleze, nejspíš bych měla u sebe pořád tunu kapesníků, abych zkrotila rýmu, kterou jsou měla celý rok – alergickou nebo tu z nachlazení. No a taky bych byla pořád ta holka, co si hraje na statečnou a vysmátou, ale vnitřně byla zničená, citlivka a nespokojená, tak jako jsem byla.

Co mi hodně k přeměně pomohlo?

Bylo toho spoustu, co jsem si prošla. Zásadní pro mně byl Kurz práce s kyvadlem (Spiritual Response Therapy), kde jsem si našla to, co mě blokovalo nejvíc a naučila, jak to přeměnit a přepsat, aby mi bylo dobře – tak jak chci.

► Najednou jsem se uměla sebe zastat a místo toho, abych začala plakat, jsem řekla, co si myslím a co potřebuju. Odvaha šla s tím ruku v ruce. A pak jsem postupně přeměňovala.

► A i teď, když mi je blbě, tak po kyvadlu sáhnu – je to můj spolehlivý pomocník, jak si rychle a účinně pomoci.

Ač tomu možná nevěříte, je to fyzika – žádný ezoúlet

Byla jsem realista, který na máchání kyvadlem koukal skrze prsty. Jo, ezo úlet, to jsem si myslela.

Protože pocházím z věděckého prostředí, zjišťovala jsem, jak to funguje. Možná teď příznivce něčeho nadpozemnského zklamu, ale je to jen fyzika (metafyzika) a mechanika svalů.

1. Svalové napětí a naše podvědomí jsou na sebe navázané. Určitě znáte kineziologii – funguje na stejném principu. Otázkami a odpovědmi, které jsou uložené v mozku (podvědomí, vědomí, těle) se mění svalové napětí v těle.

2. Kyvadlo je jen přenáší a ukazuje odpověď, např. v tabulkách. Kyvadlo je jen nástroj.

To kouzlo vaší změny je ve vás

Nemusíte k terapeutovi – vy jste sobě nejlepším terapeutem, když se v sobě naučíte číst.

►   Všechny odpovědi, všechno, co potřebujete vědět, abyste si proměnili život máte uložené v sobě.

►   Jen to odtamtud dostat ven a umět přečíst, třeba skrze:

  • kurz práce s kyvadlem,
  • cvičení Čchi-Kung, které vás naučí vnímat tělo jinak,
  • a jestli si nevěříte, objednejte se na individuální terapii, kde vás na začátek provedu a naučím jednoduché fígle, jak to zvládnete sami.

Pokud vás to zaujalo, nečekejte a ►► MRKNĚTE DO AKCÍ a najděte si cestu, jak se naučit číst ve svém těle, tak aby vás to nejvíc bavilo.

Hana Sobotová

Hana Sobotová, foto: @martinahoudekphoto

Celostní terapeutka, lektorka Čchi-Kung, průvodkyně k životní vitalitě a harmonii. Díky práci s tělem i duší pomáhá ženám napojit se na vnitřní energii a sílu, aby znovu prožívaly spokojenost, zářily a mohly naplno žít vlastní život i podnikat.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.