Čchi-Kung

Zdravotní cvičení a umění harmonie, vitality a dlouhověkosti v jednom. 

 • Potřebuješ se protáhnout a zbavit se stresu?
  Čchi-Kung je jemné cvičení. Místo klasického protahování svalů tě naučím využívat kouzlo tvého dechu. Spadne z tebe balvan stresu a napětí, tělo bude jako vyměněné. Budeš odpočatá a sršet energií.
 • Nevyhovují ti rychlá cvičení nebo jóga?
  Čchi-Kung je klidné cvičení. Nepotřebuš k němu žádnou extra kondici. Naopak. Naučíš se využívat v sobě skrytou sílu, která se ze cvičení přenese i do života. Zvládat výzvy pak bude hračka.
 • Jsi objemově větší? Nevadí :)
  Čchi-Kung je univerzální pro všechny typy postav :). Každý cvik jde přizpůsobit, faldíky nejsou překážkou. Uvidíš, jak se tělo zapojí. Pohyb už nebude strašákem, ale radostí.
 • Cítíš se na cvičení stará? Rozhodně nejsi!
  Čchi-Kung je umění dlouhověkosti. Cvičení zvládneš hravě, budeš se cítit plná energie jako za mlada a manžel ti doma nebude stačit :).
 • Potřebuješ zpomalit nebo naopak být akčnější?
  Čchi-Kung je cvičení harmonie. Kombinací rychlejších pohybů a klidových pozic si tělo najde to, co potřebuje. Rychlíci se zklidní, pomalíci nastartují. Sama se nestačíš divit, jak to funguje.
 • Chceš víc sebevědomí, odvahy, sebedůvěry?
  Čchi-kung otevírá životní cestu. Dodá energii a odvahu k rozhodnutím, pomůže ti překonat nesnáze, nastartuje život, jaký chceš. "Ne" ti půjde říkat hravě a TY budeš na 1. místě.
 • Máš zdravotní problémy či omezení?
  Čchi-Kung respektuje momentální stav člověka. V Číně používá i při léčení ležících pacientů. Většinou se stojí, je možné i sedět. Jistě najdeme polohy, které ti budou při cvičení vyhovovat.
 • Jsi těhotná a chceš cvičit?
  Ani těhotenství není překážkou. Čchi-Kung má celkový vliv na harmonii ženy. Doporučuji vyzkoušet a nacítit si v těle. Každá těhulká má jiné potřeby, tělo samo napoví.
Měla jsem syndrom osobního vyhoření a ataky paniky. Ačkoliv jsem temperamentní člověk a nikdy jsem nevěřila, že by mi tohle pomaloučké mávání rukama vyhovovalo, velice si to užívám. Vždycky mě to uklidní a zároveň nabije energií. A taky večer bezvadně usínám. Hanka vede kurzy bezvadně.
Dita B.Učitelka ZŠ
Díky úrazu jsem se dostala do nelehké životní situace a málem jsem skončila na vozíku. Po dlouhodobé léčbě jsem přežívala, ale chtěla jsem víc. Na čchi-kung chodím pravidelně, protože kvalitní protažení celého člověka mi vyhovuje. Začínám lépe ovládat levou dolní končetinu po úrazu a přestala jsem mít sešmajdané pantofle. Kupodivu toto „jednoduché“ klidné cvičení – protahování - posilování mě nastartovalo a ukázalo směr. Ještě pár dní po cvičení cítím, že jsem použila svaly, které jsem ani netušila, že je mám. Díky čchi-kung jsem pochopila souvislosti, protože to není jen o pohybu, ale hlavně o harmonii. Začínám se lépe poznávat. Na cvičení s Hankou se vždycky těším.
AlkaÚčetní

Vyzkoušej Čchi-Kung na vlastním těle.

Staň se mistryní své vitality a harmonie.

 

Naučím Tě tisíce let staré principy snadno a rychle použitelné v každodenním životě moderní zbrklé doby.

Skupinové kurzy živé

Výuka probíhá 1x týdně ve skupině 12-15 žen a trvá celý semestr (pololetí) v Lysé nad Labem. Přijďte si zažít kouzlo energie skupiny a sdílení.

On-line kurzy

Kombinace předtočených lekcí a živých ZOOM vysílání ti dávají možnost cvičit odkudkoliv a kdykoliv a zároveň se nechat opravit a užít si mou energii "naživo".

Ochutnávkové lekce

Neznáš Čchi-Kung a chceš nejprve vyzkoušet. Úplně to chápu :). Můžeš využít ochutnávkové lekce on-line nebo si vždy na začátku semestru přijít lekci vyzkoušet naživo.

Jednorázové semináře

Semináře jsou vždy jednorázové v délce trvání 4-6 hodin až víkend.

Cyklus workshopů

Soubor tématicky zaměřených workshopů se cvičením. 1 téma vždy 1x za 2 měsíce.

Individuální výuka

Cvičení a individuální péče šité přímo pro vaše potřeby a zdravotní stav.

Přínosy cvičení Čchi-Kung

čchi-kung

Protažení těla

Probudíme vaši vnitřní sílu. Svaly protáhneme jemně a přesto účinně. Tělo bude jako vyměněné - bez napětí, lehké a příjemně uvolněné, plné síly a vitality.
čchi-kung

Vyčištění hlavy

Máte v hlavě milión myšlenek? Trápí vás emoce, které vás ovládají? Po cvičení budete mít v hlavě jako vymeteno, a v sobě ucítíte neuvěřitelný klid.
čchi-kung lysá nad labem

Dobití baterií

Připadáte si, jako by vás někdo odpojil od zdroje? Po cvičení budete zářit jako žárovka a cítit obrovský příval energie, kterou si naučíte vyrobit si sami kdykoliv.

Až ho poznáte, už bez něj nebudete chtít být.

Když jsem šla k Hance na čchi-kung poprvé, bylo to hlavně ze zvědavosti. Byla jsem dost nespokojená, unavená životem, prací, otrávená, vyčerpaná a psychicky né úplně v pohodě. Čchi kung mi pomohl být víc šťastnější, víc v pohodě, víc v klidu, víc si všímat věcí kolem sebe a dívat se na svět jinýma očima než předtím. Ačkoliv jsem nikdy nemusela úplně pomalé cvičení, zalíbilo se mi to natolik, že si zacvičím i doma sama. Hanka je zvláštní osobnost, otevřená i tajemná, ale mám jí ráda. Získala si mě. Na její hodiny se vždycky těším.
Eva V.Odborný referent zákaznického servisu
Myslela jsem, že už tohle nezažiju. Leda bych dala výpověď v práci, zahodila mobil a odjela na měsíc někam do lesů, bez lidí a bez všeho. Čchi-kung mě fakt dostal. Za hodinu jsem odpočatá a nabitá energií, jak jsem už roky nebyla.
Janka R.Manažerka
Čchi-Kung mi pomáhá k velkému zklidnění. Je to úžasné, jak se cítím vyrovnaná. Při cvičení si uvědomuji každý pohyb, který vypadá velmi jednoduše a jemně a přitom z něj vychází úžasná síla. Je nádherné být jednou z těch žen, které dochází na hodiny cvičení s Hankou.
Marie S.Učitelka v MŠ

Jak Čchi-Kung funguje?

1 Tao

všechno a zároveň nic

2 aspekty

Jin a Jang

3 roviny

mysl, emoce a tělo

5 elementů

voda, dřevo, oheň, země, kov

10 orgánů

a jejich meridiány

a vše propojující Čchi

bez které by nic nefungovalo

Většina kurzů Čchi-Kung, které nabízím vychází z koncepce školy Michaely Sklářové ŽIVÝ ČCHI-KUNG, jejíž jsem akreditovanou lektorkou v programech Tao ženy i Živý čchi-kung. 

Upozornění: Nejsem lékař moje služby nenahrazují lékářskou, psychologickou, ani jinou odbornou péči. Účast na programu (cvičení, kurz, seminář, přednáška, konstelace aj.) je dobrovolná, na vlastní uvážení. Další podmínky a důležité informace, se kterými se prosím seznamte neleznete v Obchodních podmínkách u příslušné mnou poskytované služby.